הערכת שווי נכס

הערכת שווי נכס

תחום הנדל"ן נחשב מאז ומתמיד למגוון במיוחד וכולל מגוון נכסים שונים כגון: דירה, בית פרטי, משרד, חנות מסחרית, מפעל, מחסן או קרקע. לכן, קביעת שווי השוק של נכסים שונים אלו היא היבט קריטי בתהליך המכירה והקנייה.

שווי שוק
הערכת שווי השוק בנכס היא בדיקה מקיפה של הנכס אשר מטרתה לשקף את מצבו המשפטי והתכנוני (כמו איתור חריגות בנייה וזכויות בינוי נוספות הנכללות בו), ובהתאמה למכלול המשתנים – לקבוע את שוויו בשוק החופשי. שווי הנכס בשוק החופשי ישקף את המחיר הסביר שעשוי להתקבל בעד מלוא הזכויות בנכס, במקרה של עסקת מכר, בין קונה מרצון למוכר מרצון.

שווי לבטוחה
הערכת שווי לבטוחה היא שירות שלרוב נחוץ לגורמי מימון (בנקים, חברות ביטוח) והיא מבוצעת בהתאם לתקן 19 לתקינה השמאית. בהערכת השווי לבטוחה ינוכה משווי הנכס כל פוטנציאל תכנוני והוא מתבסס על הזכויות הקנייניות הקיימות, לרבות ניכוי מרכיבי שווי זכויות שאינן ניתנות לשעבוד (כגון: חלקים בנכס הבנויים ללא היתר בנייה כדין או חלקים בנכס שאליהם השמאי לא הצליח להיכנס בעת הביקור בנכס).
אם דרושה לך הערכת שווי שוק, כדאי לך לפנות לשמאי מקרקעין מוסמך ומנוסה, שמבצע את כל סוגי הערכות השווי לנכסים פרטיים ומסחריים. רוצה לשמוע עוד? אשמח שנדבר.

אין לראות באמור במאמר משום המלצה לביצוע פעולות ו/או המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ עם שמאי מקרקעין. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

צרו קשר עוד היום

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: