דוח כדאיות כלכלית (דוח אפס)

דוח כדאיות כלכלית (דוח אפס)

דוח אפס הוא דוח כלכלי שנועד לבחון כדאיות כלכלית של פרויקט. לרוב מזמינים אותו יזמי פרויקט לצורך בחינת כדאיות כלכלית של הפרויקט והגשת בקשה למימון בנקאי.

בדיקת כדאיות כלכלית של פרויקט
אם חשוב לך לקבל החלטות שמתבססות על מידע קונקרטי, עליך להתבסס על נתונים מוצקים. על הצורך הזה בדיוק עונה דוח אפס, שמסייע לנו לבחון מספר גורמים קריטיים עם השפעות פיננסיות מרחיקות לכת – החל מבחינת העלויות העתידיות, דרך הרווחים הפוטנציאליים ועד להיתכנות הכוללת של הפרויקט. בעזרת דוח כדאיות כלכלית מקצועי ניתן ללמוד לא מעט על הנכס שניצב בלב העסקה. ניתוח יסודי כזה מאפשר ללקוחות לקבל החלטות טובות יותר לגבי כדאיות מיזמי הנדל"ן שלהם.

מדוע נדרש דוח אפס ולמי זה עוזר?
הדוח בוחן את הפרויקט בנקודת ההתחלה שלו (מכאן שמו – "דוח אפס"). לרוב מדובר בקרקע ריקה או מבנה הצפויים להיהרס (פרויקט תמ"א 38/ פינוי בינוי). בין אם אתם משקיעים ותיקים ובין אם נכנסתם לשוק הנדל"ן בפעם הראשונה, דוח אפס יספק לכם הערכה מקיפה של היתכנות כלכלית של הפרויקט.

אין לראות באמור במאמר משום המלצה לביצוע פעולות ו/או המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ עם שמאי מקרקעין. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

צרו קשר עוד היום

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: